Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata?

27-10-2012
Ada22
Nu este medic/terapeut
Ada22
Incep prin a spune ca am un ciclu menstrual neregulat de 30-32 zile...de obicei, menstruatia imi vine la aceeasi data ca in luna anterioara(exp.20 oct, 20 noiemb). Luna aceasta dupa 5 zile de menstruatie, am avut contact sexual neprotejat(in prima zi dupa terminarea menstruatiei)..problema este ca, partenerul meu a ejaculat iin mine..am dorit sa iau pilula de a 2-a zi dar cum sunt inafara tarii, aici nu se procura decat cu reteta de la medic..noi nu am putut sa obtinem acea reteta pentru ca nu am gasit un ginecolog si am fost trimisi la urgente, de la urgente..in spitale..culmea-nu am dat peste niciun doctor ginecolog. Intrebarea mea este, exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata?
2 comentarii
0
27-10-2012, ora 12:16
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu ramai insarcinata sigur, sa nu iei pilula de a doua zi, tu ai ovulatie in a 17-18'a zi a ciclului menstrual, npractic esti in afara oricarui pericol.
Stai linistita.
0
27-10-2012, ora 17:15
Ada22
Nu este medic/terapeut
Ada22
Nu am luat pilula pentru ca nu am putut sa procur reteta. Multumesc pentru raspuns Otilia. Mi-ai luat o" piatra" de pe inima.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •