exista riscul de a ramane gravida?

17-02-2008
veci
Nu este medic/terapeut
veci
buna! am o mare intrebare... aseara m-am decis cu prietenul meu sa o facem fara prezervativ.inainte sa introduca penisul in vagin l-a sters sa nu cumva sa fie vreo scapare si m-a penetrat de cateva ori...faza s-a repetat de 2 ori apoi! nu si-a dat drumu in mine dar imi este frica sa nu fi avut vreo scapare care continea spermatozoizi si sa am vreo surpriza.eu nu iau anticonceptionale si repet ca penetrarea nu a durat mai mult de 5 secunde! exista riscul de a ramane gravida?? pls help me!
10 comentarii
0
17-02-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Buna, parerea mea este ca nu prea exista nici un risc, eu am comtact sexual cu sotul meu fara anticonceptionale si fara prezervativ etc. si nu am ramas niciodat, dar nu isi da drumul in mine atunci poti sa te sperii cu adevarat, dar asa ? Stai linistita nu ai de ce sa iti faci atatea griji.
0
17-02-2008, ora 00:00
veci
Nu este medic/terapeut
veci
da ok.da ideea este ca acum pe 23 trebuia sa imi vina.si ma gandeam sa nu cunva sa fiu in perioda fertila:(( adik sigur sunt:(
0
17-02-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Am 21 de ani nu pot spune ca sunt experta dar si eu ca si tine am pus aceasta intrebare dr meu si aproape ca a ras de mine... Sti cantitatea de spermatozoizi pe care o elimina barbatul si din toata aceasta cantitate abea 1 poate sa fecundeze un ovul, dar daca vrei sa fi sigura da fuguta la farmacie si cumpara un test, poate sa ai intarziere din mai multe motive nu neaparat ca esti gravida si daca te-a penetrat de cateva ori... chiar nu ai de ce sa iti faci griji, parerea mea, dar pt linistea ta sufleteasca fa totusi un test ;)
0
17-02-2008, ora 00:00
veci
Nu este medic/terapeut
veci
uuffff.sper sa nu fie nimic si sa ma sperii degeaba k o prostuta...oricum de obicei cand imi venea imi apareau cateva cosulete si ma durea mijlocu si f putin ovarele.azi de dimineata au inceput sa apara toate aceste simptome.Sper sa dau un partty daca totu e ok!
0
17-02-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Ok, sper ca esti mai linistita acum, mi-am bagat nasul in problema ta pt ca am avut fff multe probleme ginecologige si mai am invatat cate ceva din propia experienta :p... Toate cele bune
0
17-02-2008, ora 00:00
veci
Nu este medic/terapeut
veci
msik de ajutor! SPER SA FIE TOTU OK. :*
0
17-02-2008, ora 00:00
Licuriciul_27
Nu este medic/terapeut
Licuriciul_27
hey daca tot ati deschis subiectul pls dati-mi si mie un sfat. eu cu prietenul meu foloseam metoda asta de vreo 6 luni si n-am patit nimic. si a stiuut cum sa se controleze si era sigur chiar si de picatura placerii pe care o simtea si nu o lasa ca sa patrunda in mine. in fine si de fiecare data avea grija de igiena si se spala si facea treaba mica inainte de fiecare contact sexual;)).dar trebuia sa-mi vina menstruatia pe 12-15 si iata ca suntem pe 18...eu am facut deja 2 teste de sarcina de la firme diferite si au iesit negativ...ma gandesc sa mai fac 2 si daca nu-mi vine si iese tot negativ o sa fac un testt de sange sau.nush help pls:(( nush c sa fac. sunt diseperata.citesc tot felul de chestii contradictorii pe net si ma ia cu un gol in stomac. mentionez ca la inceputul anului am fo racita si am luat antibiotic. apoi am inceput moldaminul si am racit si asa, in ultima vacanta care a fo saptamana trecuta si iar am luat antibiotic. + cred ca mi-a aparut si candida...NUSH CE SA FAC VA ROG UN SFAT :((
0
17-02-2008, ora 00:00
Licuriciul_27
Nu este medic/terapeut
Licuriciul_27
oricum veci...incearca sa vezi daca erai sau nu in perioada fertila.daca erai in cea fertila, pilula de a 2a zi poti sa o iei pana la 72 ore de la contact. adik max 3 zile. da daca zici ca a fo 5 secunde...oricum daca mai vrei sa folosesti metoda asta, pe care de altfel si eu am folosito si nush ce sa fac acu...poate e doar o intarziere. sa-l indrumi sa faca totusi treaba mica pt ca urina curata "tzeava" ;)) de spermatozoizi sau de alte impuritati care ar putea intra in vagin, si sa se spele
0
17-02-2008, ora 00:00
Licuriciul_27
Nu este medic/terapeut
Licuriciul_27
da daca zici ca ai simptome.:) chill out
0
17-02-2008, ora 00:00
Licuriciul_27
Nu este medic/terapeut
Licuriciul_27
totusi am nevoie pls de un sfat.am inteles ca daca te stresezi iti intarzie si de asta si pot sa zic ca eu is in culmea culmilor stresului... desi ma mai dor ovarele un pic, si de azi am inceput sa am o mik sensibilitate la sfarcuri... dar nu am duerea aia de burta sau de spate specifica :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •