exista vreo capsula pt provocarea unui avort spontan?

16-12-2006
chabron_sp
Nu este medic/terapeut
chabron_sp
exista in farmacii sau in cabinetele de planificare familiara vreo capsula pt provocarea unui avort spontan?sau daca inceprea unei tablete de contraceptive poate provoca pierderea sarcinii?
3 comentarii
1
07-03-2007, ora 00:00
jarcaa
Nu este medic/terapeut
jarcaa
daca vrei sa scpi de sarcina iti recomand sa o faci cu ajutorul unui medic ca-i mai sigur si plus ca nu-i nici f scump 130-210 RON.
0
06-05-2007, ora 00:00
gabryela
Nu este medic/terapeut
gabryela
Pastile cred ca nu sunt si anticonceptionalele nu fac nimic.La un control imediat.
0
13-10-2007, ora 00:00
simonika20
Nu este medic/terapeut
simonika20
buna ziua.Am si eu o intrebarea.De cateva luni merg regulat la sala si cam tot de atatea luni mi s-a reglat cm, adica la 28 de zile.ultima menstruatie am avut-o pe 14 septembrie si acum pe 12, adica ieri o asteptam pe urmatoarea care se pare ca nu a venit.mentionez ca am avut doua contacte sexuale protejate cu prietenul meu...unul pe 22 sept, iar unul 5 oct.nu cred ca am facut ceva gresit in timpul acelor contacte(mai ales ca pe 22 am folosit si pelicule si plus prez ptr ca prietenul meu nu are asa mare incredere in acele pelicule).totusi...de ce nu imi apare menstruatia(as dorii niste raspunsuri mai mult decat " fa-ti un test de sarcina") va rog frumos sa imi raspundeti cat mai repede(sa fie oare o raceala?sau sportu? sau...ce???)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: