Expectoratie excesiva + Halena !!!

24-03-2011
Cristian7
Nu este medic/terapeut
Cristian7
Am o problema cu expectoratie excesiva cu un miros urat putred de fecale in gura persistent pe intreaga zi, cu asta ma confrunt ce cativa ani buni..am 24 de ani in prezent..si sa zic ca imi amintesc ca am mirosu de pe la varsta de 13 14 ani approximativ. De vre-o 7 ani tot incerc sa il tratez si nu am reusit prin diverse metode. e ingrozitor imi da toata viata peste cap..sociala si personala, e frustrant si ma macina psihic fte mult.
-dantura ok;
-am facut tratament cu antibiotice pt helicobacter pylori si candida ;
-am facut tratament pt viermisori la stomac, pt deteoxifiere, si pt reflux gastreesofagian atat cu redigest, cat si cu antibiotice + regim alimentar cam vre-o 4 luni si degeaba ; Endoscopie cu rezultat normal..etc
-extirparea amigdalelor;
-am mai facut tratament cu aerosoli si picaturi volatile in apa inspiratii pt rinita hipertrofica si degeaba ;
-puroi la sinusuri nu am ; dupa rezultatul radiografiei;
-in prezent fac tratament homeopat de aproximativ 4 5 luni ;..la acest trataent imi e greu sa ma pronunt in privinta lui, daca mi-a produs o ameliorare sau ceva..totusi parca este putin o ameliorare dar nu stiu ce sa zic mai mult..inca il continui..
Eu vreau in final sa imi puna diagnosticul bun si sa i-au tratamentu aferent lui si sa scap definitiv d aceeasta frustranta problema, ca pana acum am luat-o pe bajbaite, prin eliminare si nu am rezolvat nimic. Nu pot sa imi dau seama de unde vine atat expectoratie urat mirositoare de culoare maro galbuie..sa imi ramana in gat gen faringe laringe sa mi se imputa acolo ca un fel de puroi..si sa imi miroase saliva ingrozitor.Intodeauna trebuie sa elimin sa elimin expectoratiilee pt ca snt fte abundemntee si ma si deranjeaza la vorbire si nu numai..dar am obs ca daca elimin ttot din gat si curatz bine totusi s mai duce din miros..sau daca mananc ceva paca si at mai dispare din el o 1 2 ore ceva d genu si apoi iar reapare.De hidtratat ma hidratez beau apa intr-o cantitate normala. cateodata fluctueaza mirosul..azi un miros..maine altul, orcium de cele mai mlte ori putred de fecale. De fumat nu fumez decat rar ocazional..si asta fte rar. un regim alimentar adecvat..diversificat..sport fac destul de des. M-am gandit la inca o problema..ar putea oare sa vina din plamani, o afectiune ceva a plamanilor ?! cu plamani nu am avut mari probleme pana acuma..decat o raceala acum ceva ani de zile pe la 16 17, dar atat. Va rog daca este cineva in masura sa imi raspunda ?!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.