experienta mamei mele

18-01-2012
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
De obicei nu citesc rubrica tratamente naturiste insa am decis sa povestesc experienta mamei mele cu medicina naturista intrucat nu este de neglijat.
In urma cu 13 ani mamei mele i-a fost descoperit la un exman ginecologic la un cabinet particular o tumoare care dupa mai multe investigatii amanuntite la spitalul Caritas din Bucuresti s-a dovedit a fi cancer. Medicul care o supraveghea pe mama a cerut parerea inclusiv a superiorului ierarhic, superior ce s-a pronuntat afirmativ la diagnosticul stabilit deja. Mamei mele i s-a adus la cunostinta faptul ca in curand va face operatie si sa se obisnuiasca cu acest gand. Va imaginati prin e tragedie treceam la momentul respectiv toata familia, eu aveam doar 16 ani, fratele meu mult mai putin.. Era extrem de tragic tot ce se intampla.. Mama a refuzat operatia, a spus ca mai asteapta putin, timp in care a urmat un tratament naturist cu ceaiuri si bitter suedez timp de aproximativ trei luni dupa care a mers la o ecografie la policlinica cu plata nr 2 din Bucuresti, unde surpriza.. Nu mai avea absolut nimic.. Tumoarea de marimea unei lamai- asa i s-a spus atunci- disparuse, iar medicul ecograf de la acea policlinica i-a spus ca nu a avut niciodata cancer pentru ca nu ar fi disparut in asa scurt timp si i-a mai spus ca era imposibil sa se fi tratat asa rapid cu medicina naturista insa mama are toate documentele care atesta diagnosticul pus, inclusiv acea biopsie ( cred ca asa se numeste) care atesta cancerul si decizia de operatie. Medicul de la cabinetul particular precum si cei doi medici de la spitalul Caritas, inclusiv analizele au aratat cancer. Nu stiu nici in ziua de azi ce a avut mama, poate a fost cancer, poate nu, cert e ca ea fusese programata pentru operatie insa ea a refuzat-o, hotarand sa incerce mai intai cu medicina naturista.
Experienta mea cu tratamentele naturiste? Sincer la mine nu a functionat nimic, nu am reusit sa ma tratez nici de o banala raceala cu ceaiuri si alte remedii naturiste. Sper ca la voi functioneaza.
1 comentarii
0
24-03-2013, ora 19:22
donica
Nu este medic/terapeut
donica
sunt cazuri cand corpul isi revine singur, sau poate a ajutat o bitterul si plantele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.