extractie canin(incisiv)

05-02-2012
valick
Nu este medic/terapeut
valick
buna ziua am si eu o rugaminte si va rog sa ma ajutati. acum o saptamana am fost la medicul dentist si mi-a extras caninul (incisivul)de sus dreapta si de atunci eu am ramas cu o gaura care nu sa prins deloc nu a facut cheag de sange deloc nu sa coagulat am luat si caliu dar nimic dupa aproximativ 3 zile am fost din nou si mi-a dat drumul din nou la sange sperand sa mi se coaguleze dar nimic tot cu gaura am ramas (alveola)ce sa fac nu mi se coaguleaza deloc ce sfat sa im-i dati sa ma duc din nou la doctor sa ma sutureze(coase)imi este frica sa nu ramana gaura asa sa am alte probleme eu am respectat toate informatiile date de medic nu am baut apa nu am clatit nu am supt si nici nu am fumat 12ore va rog dati-mi un sfat ce sa fac va multumesc
3 comentarii
0
09-02-2012, ora 17:13
valick
Nu este medic/terapeut
valick
ma ajuta si pe mine cineva va rog doctorul nu vrea sa ma coase imi tot deschide rana sperand sa se coaguleze dar nimic am exact 2 saptamani si tot gaura a ramas in locul caninului va multumesc pentru ori ce informatie
0
09-02-2012, ora 17:53
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
"doctorul nu vrea sa ma coase"
Pt ca acum, dupa 2 saptamini, nu mai are sens.

Gaura ramasa dupa extractie se va umple in 2-3 luni cu os nou format, iar vindecarea va fi completa in 6 luni.
0
10-02-2012, ora 22:13
valick
Nu este medic/terapeut
valick
va multumesc de informatie, ma-ti mai linistit.sper sa nu am probleme si in primul rand o sa fiu atent cu mancarea sa nu imi intre in spatiul ramas MULTUMESC
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •