extragerea a 2 masele de minte si una normala intro zi

05-02-2018
Belsug
Nu este medic/terapeut
Belsug
Buna ziua saptamana trecuta am fost spital pentru extragerea a 2 masele de minte si inca o masea care era astupata de gingie si o trebuit sa ma taie sami poata scoate maseaua si dupa extragere ma cusut cu ate topitoare...operatia si extragerea a 3 masele 2 de minte si una normala a durat aproximativ 20 de minute.am ajuns acasa si mi sa spus sami pun gheata ca sa nu mi se umfle in ziua respectiva nu am putut manca delok a doua zi mi sa umflat mai tare si am avut dureri insuportabile am luat ibuprofen de 600 si mam clatit cu o apa de gura data de la doctor am facut exact cum a spus doctoru dupa 3 zile am reusit sa deschid gura cat de cat sa ma pot uita sa vad cu decurge vindecarea dar uitanduma am vazut gingiile foarte galbene si ceru guri la fel si miam dat seama k e vb de o infectie asa k am inceput sa iau antibiotic si plus ibuprofen de 600 sami pot stapani durerea ma confrunt de o saptamana cu durerea insuportabila credeti k e normal sa te doara astept raspuns
2 comentarii
0
05-02-2018, ora 15:55
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
va recomand sa mergeti la stomatolog de urgenta pentru o consultatie de dupa extractie si sa va aplice tratamentul local adecvat.

O zi buna!
0
06-02-2018, ora 15:30
Belsug
Nu este medic/terapeut
Belsug
Multumesc frumos...o zi frumoasa va doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  •