fac febra dupa operatia de histerectomie totala

03-01-2008
cora_2000
Nu este medic/terapeut
cora_2000
Acum 3 saptamani am suferit o operatie de histerectomie totala, cu pastrarea ovarelor, datorita diagnosticului de fibrom uterin si uter fibromatos.Desi in general ma simt bine, operatia s-a inchis, fac febra zilnic (cam 37 cu 2, cu 3, azi am avut chiar 37 cu 7).
Va rog spuneti-mi, e normal?
4 comentarii
1
03-01-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Nu e febra mare, dar e febra. E posibil sa apara din alte cauze, nu neaparat din cauza histerectomiei. La urma urmei, orice operatie are efecte secundare, mai ales daca e una de scoatere a uterului. Daca nu ati remarcat nicio infectie in organism, puteti administra antipiretice (algocalmin, aminofenazona etc.) pentru suprimarea starii febrile, sa cereti tratament cu antibiotice medicului de familie, daca remarcati vreo infectie (febra apare, de regula, in infectii) si sfatul acestuia, daca simptomele se agraveaza. Nu va paste vreo raceala?
1
03-01-2008, ora 00:00
cristina bz
Nu este medic/terapeut
cristina bz
draga cora
imi pare rau sa aud ca ai aceste probleme de sanatate.cred ca nu te pot ajuta.dar s-ar putea ca tu sa poti.si eu am fibromatoza uterina care ma supara foarte tare si as vrea sa ma operez(asa mi s-a recomandat).poti sa-mi recomanzi un medic bun?multumesc.
0
04-01-2008, ora 00:00
cora_2000
Nu este medic/terapeut
cora_2000
Draga Cristina,
Eu m-am operat in Cluj N., la Clinica Stanca, la dr. Zolog Dan. Ti-l recomand cu caldura, mi-a facut o parere f. buna, atat ca medic cat si ca om.
0
20-02-2018, ora 19:04
paltalk
Nu este medic/terapeut
paltalk
Spital Militar Constanța, dr. STEFAN -chirurg
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.