Fâlfâire la nivelul gâtului

08-06-2017
gabrielle83
Nu este medic/terapeut
gabrielle83
Buna ziua,

De aproximativ un an de zile am ocazional ( de câteva ori pe săptămână) o senzatie de fâlfâire la nivelul gatului-pieptului care imi da impresia ca mi se opreste respiratia pe parcursul acelor 2-3 secunde dupa care respiratia revine la normal. Aceasta senzatie apare cu precadere in perioada aprilie-iulie, atat in repaus cat si in efort, din senin, fara a avea o cauza psihologica ( sunt o persoană implinita atat pe plan familial cat si profesional ). Am hipotiroida si doi noduli tiroidieni pentru care iau traament din 2014 si merg din 6 in 6 luni la endocrinolog ( acesta spune ca simptomele mele nu ai nicio legătură cu tiroida, pentru ca aceasta glanda nu este un muschi ca sa poata da senzatie de falfait ). Dupa aceasta perioada imi ramane o usoara senzatie de apasare pe piept. Ma puteti ajuta cu un sfat? Mulțumesc
2 comentarii
0
08-06-2017, ora 23:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incercati si un consult la Cardiolog. Daca nu iese nimic la teste sunt somatizari de anxietate.
0
25-01-2018, ora 13:26
Dr. Radu Pretorian
Cardiologie, Bucuresti
Dr. Radu Pretorian
Buna ziua

Va recomand o monitorizare de ritm (Holter EKG) /24 ore

Mai multe informatii aici: -------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici