Fasciculatii si dureri musculare

22-07-2009
vasileo
Nu este medic/terapeut
vasileo
Buna ziua, am de doua luni dureri musculare la piciorul stang si fasciculatii musculare pe tot corpul, am fost pana acum la 2 medici neurologi dar in afara de examene de rutina nu mi s-a facut altceva, mai axact la spitalul elias desi aveam bilet de internare nu ma internat ma examinat asa cu un ciocanel pe la genunchi sa ma uit dupa un pix si cam atat si a spus ca nu stie ce sa zica dar daca vreau sa fac eu un RMN coloana cervicala si toracala asta dupa ce i-am spus ca am si dureri de spate, eu avand un RMN coloana lombara fara subs. de contrast si care a iesit bine, a mai spus sa fac si niste analize: -ac anti toxoplasma igm, -HIV, -CR, -creatimfokinaza serica, -cdh, -TGO TGP, toate astea pe bani mei fara sa ma interneze. Dupa care am facut o greseala si m-am internat la CFR 2 am stat 3 zile in conditii mizere crezand ca poate fac vreo investigatie ceva acolo nestiind ca spiatalul este falimentar si nu au de niciunele, in afara de niste analize la sange pe care le-am facut si mi s-a spus ca au iesit bine nu mi s-a facut nimic. Acum sunt nedumerit nu stiu de ce sufar domnul dr. de la CFR2 a spus ca ar trebui sa fac o ELECTROMIOGRAFIE dar ca nu prea sunt decat vreo 2 locuri Bucuresti unde se face si asta tot cu bani. Ce as vrea sa stiu este unde as putea face acest EMG si cam cat costa deoarece pe net nu gasesc nimic. Va Multumesc.
4 comentarii
0
29-07-2009, ora 15:50
vasileo
Nu este medic/terapeut
vasileo
Am facut emg si mi s-a spus ca nu as avea SLA boala de care eram suspectat m-am mai linistit din punctul asta de vedere dar totusi nu stiu ce am de ce ma dor picioarele si de ce am aceste fasciculatii musculare iar acum vad ca a mai aparut o senzatie de contractura usoara ca o strangere a muschiului imediat sub gamba si care este permanenta, nu stiu ce sa mai fac am aceste dureri mai ales pe piciorul stang care se acentueaza la mers de 3 luni. am fost la ortoped la neurolog am facut RMN coloana lombara care a iesit bine EMG care a iesit tot bine dar eu ma simt rau. Va rog ajutatima cu un sfat. va mutumesc
0
30-07-2009, ora 17:47
ema76
Nu este medic/terapeut
ema76
mergeti si la un reumatolog, el se ocupa de afectiunile musculare
0
01-03-2020, ora 19:25
Cas079
Nu este medic/terapeut
Cas079
Am și eu niște simptome simptome f asemănătoare, am făcut și toate testele posibile la neurologie, reumatologie, endocrinologie, etc. Aveți ceva update-uri legate de sănătatea d-voastră?
0
06-05-2020, ora 08:26
Ileana Yle
Nu este medic/terapeut
Ileana Yle
Buna, ai aflat care e cauza ? Am si eu fasciculatii in tot corpul pana si buzele si pleopele mi se zbat, nu e dureros, doar ca deja ma dispera zbaterea asta, am facut ceva analize da totul ok, ma intereseaza daca ai gasit cauza la tine. Daca ai placerea sa mi raspunzi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.