Fata vesnic supta si palida cu cearcane negre mari... hranire necorespunzatoare

24-12-2009
Tangerine88
Nu este medic/terapeut
Tangerine88
Nu mai stiu ce sa fac, am fost la RMN, EEG, analize de sange si nimic nu a fost gasit, explicatia fiind hranire necorezpunzatoare! Simt o presiune, mai bine zis o strangere in spatele capuluica si cum cineva m-ar strange de par, aceasta senzatie se intinde de la ceafa in tot capul uneori pana la obraji! Cateodata urechile pulseaza si simt furnicaturi in tot capul! Nu am pofta de mancare, uneori imi da o senzatie de varteji si voma ! Fata vesnic supta si palida cu cearcane negre mari! Am tinut o cura de ingrasare crezand ca intr-adevar motivul a fost lipsa harnei! Va rog spuneti-mi unde sa mai merg sau ce pot sa fac ?
4 comentarii
0
26-12-2009, ora 13:44
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Trebuie sa faci detoxifiere, nu te gandi la ceva indelungat... si restrictiv.
Toate afectiunile se datoreaza toxinelor care infunda vasele sanguine, limfatice, etc
toxinele sunt in general acizi, saruri acide insolubile.
Iti spun ce sa iei, si care realizeaza o detox. rapida, comoda si ff. eficace.
1. Argila - de 4 ori doza, caci toxinele sunt in cantitate destul de mare - se bazeaza pe caracterul bazic al argilei, dar si adsorbant de toxine.
2. Branca ursului - tinc. sau capsule - este un vasodilatator ce favorizeaza patrunderea sangelui devenit mai bazic (alcalin) de la Argila.
3. Drojin - un antioxidant care intremeaza multe sisteme, printre care si sistemul nervos central - vit. B.

Sunt mult mai multe de spus, dar incepe cu acestea, tine-ne la curent.
Sanatate multa.
0
26-12-2009, ora 14:40
Tangerine88
Nu este medic/terapeut
Tangerine88
Apa de argila sau pudra? Multumesc mult am sa incerc, sa speram ca asta e problema!
0
26-12-2009, ora 17:06
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Argila - vrac, bulgarasi, se pune la dizolvat seara, iar dimineata se amesteca putin, se lasa sa sedimenteze si se bea apa de deasupra.
Poti lua capsule, este la fel de bine, doar ca doza sa fie de cateva ori mai mare.

Apoi iei Branca ursului, iar mai tarziu cafeaua, mananci, iar mai tarziu pe stomacul gol, Drojinul.

Am si o metoda de verificare a indepartarii toxinelor. Dar disparitia simptomelor este indiciul cel mai important.
Multa sanatate.
0
06-04-2013, ora 16:00
Silvia89
Nu este medic/terapeut
Silvia89
Buna, anca cornea. Imi spui te rog la ce te referi cand spui metoda de verificare a indepartarii toxinelor ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vitaminele îngrașă?
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  •