febra, dureri de burtica si tuse

25-01-2013
madapaty
Nu este medic/terapeut
madapaty
buna ziua tuturor, fetita mea de 3 ani si 3 luni a inceput intr-o noapte cu febra din senin 38, fara alte simptome, a doua zi asta fiind miercuri a avut iar febra si a zis ca o doare capul, joi dimineata nu a mai avut febra dar a prezentat dureri de burtica, agitata nervoasa, la intervale de timp zicea ca o doare rau burtica, apoi a inceput sa vomite, a vomat de patru ori, in voma prezenta un mucus, treaba mare a facut normal, nu diaree. Am incercat sa ii dau covrigei, apoi treptat i-am facut o supa de pui si suc de portocala natural si le-a acceptat pe amandoua, chiar a mancat bine si s-a facut bine, nu a mai vomitat, insa a inceput sa tuseasca, cred ca are tuse pe care nu poate sa o rupa si tuseste pana ramane fara aer, specific tusea (mucii sunt transparenti, putin spre verde), toate astea au aparut dupa o zi de stat afara, fiind cald, acum o luna i s-au administrat homeopatice pentru rosu in gat, va multumesc anticipat, doresc un raspuns ce pot sa ii dau!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace și fizionomice la copil
  • Durerea de burtă
  • Tusea uscată vs tusea productivă - diferențe, cauze, tratament
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •