Fetele cu STERILET... HELP !

30-01-2009
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
Buna...
Peste cateva zile ma voi duce la genecolog sa vad daca am ramas gravida... am incercat doua tipuri de anticonceptionale si nici nu rezultat am avut ciclu cu lunile...
Ma gandesc foarte serios sa imi pun sterilet...
Imi puteti spune ceva despre el?
/se simte?
/te doare cand ti-l pune?
/si asa mai departe.
8 comentarii
0
30-01-2009, ora 23:11
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
adela..depinde foarte mult de medic.Daca gasesti unul bun, nu se simte mai nimic, daca nu.ai putina durere si putina sangerare.Exista un procent de femei al caror corp nu accepta steriletul.Sper sa nu fii una dintre ele...Daca e bine pus nu simti nimic nici la contact, e ca si cum nu l-ai avea.Eu am avut 3 ani si n-am avut niciodata probleme cu el.
0
31-01-2009, ora 17:02
rebecca28
Nu este medic/terapeut
rebecca28
Adela
Am 45 ani. De la varsta de 20 ani am avut cred 5 sterilete. Nici o problema. Nu se simte nimic. Cand ti-l pune simti cateva secunde un pic de crampe. Foarte putin si trece f repede. Nu te speria, este super.
Ai toata increderea. Aud povesti ca poti ramane gravida cu sterilet, 1 caz la 10.000, eu nu am auzit, iar in aceste cazuri cred ca steriletul nu a fost montat bine. Daca mergi la ginecolog, el stie ce are de facut, nu-ti fie frica. Toata increderea.
Succes
0
01-02-2009, ora 03:21
miss_vera2006
Nu este medic/terapeut
miss_vera2006
depinde de corp eu am sterilet de 6 luni si nu ma simt bine desi lam ales pe cel mai scump cu fir de aur.am ciclu aproape doua saptamani nu curge mult dar e destul ptr mine.ma doare aproape la orice contact sexual deci cine stie poate esti mai norocoasa
0
01-02-2009, ora 14:13
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
eu n-am avut cu fir de aur ci din cel mai ieftin, de 200mii si m-am simtit f bine...
0
01-02-2009, ora 17:18
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
Multumesc tuturor fetelor care mi-au raspuns la nelamurirea mea.
Sapt viitoare ma voi duce sa vad ce se intampla de nu imi mai vine ciclu, si apoi mai mult ca sigur indiferent daca sunt sau nu gravida, imi voi pune si eu.
0
04-02-2009, ora 15:54
nadia.r
Nu este medic/terapeut
nadia.r
Buna fetelor, eu am steriletul de aproare trei ani, nu m-a deranjat si nu am simtit prezenta lui dar de doua luni am ciclu la doua saptamani insotit si de o stare depresiva.
0
04-02-2009, ora 17:37
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
nadia, mergi la un ginecolog sa-ti faca o ecografie, ceva, sa nu se fi deplasat..
0
04-02-2009, ora 18:27
nadia.r
Nu este medic/terapeut
nadia.r
multumesc de sfat morena, sigur o sa-l urmez, e valabil 10ani dar cred ca v-a trebui sa-l scot, as vrea sa mai aflu amanunte despre asta, daca sunt fete care ma pot ajuta le multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Sunt însărcinată?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Dispozitivul intrauterin este la fel de eficient în prevenirea sarcinilor ca ligatura trompelor și provoacă mai puține efecte adverse
  •