fetita de 4 ani raceste foarte des (aproape in fiecare luna)

15-09-2012
ana maria palamariu
Nu este medic/terapeut
ana maria palamariu
buna ziua am o fetita de 4 ani raceste foarte des (aproape in fiecare luna)si face rosu in gat.tot timpul trebuie sa o tratez cu antibiotic.ce as putea sa fac sa nu mai raceasa asa de des si sa nu mai ia atatea antibiotice.
6 comentarii
0
15-09-2012, ora 18:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe forum gasiti opinia mea...
despre fapul ca rosu in gat poate fi si de la o viroza dar poate fi si de la alimente acre, acide, citrice si de la refluxul gastric
Nu se trateaza asa ceva cu antibiotic.
0
31-10-2012, ora 16:37
ana maria palamariu
Nu este medic/terapeut
ana maria palamariu
ce as putea sa fac ca sa nu mai am probleme cu ia.
0
31-10-2012, ora 16:43
ana maria palamariu
Nu este medic/terapeut
ana maria palamariu
buna ziua m-ai am o intrebare.sunt slaba am 51kg, inaltime 1 76, am facut analize si au iesit bine.mi s-a prescris niste vitamine dar parca leam luat degeaba.am si stari de ameteala.de mancat mananc dar ma satur repede.multumesc.
0
05-11-2012, ora 11:04
imaghiar@iahoo.com
Nu este medic/terapeut
imaghiar@iahoo.com
Buna ziua, am 54 ani si de aprox.8 luni simt in gat, in mod frecvent o flegma care ma deranjeaza la respiratie mai ales seara dupa ce ma pun in pat si pe care nu o pot elimina, ma fortez sa o elimin pana ragusesc.Dimineata parca pot sa o elimin un pic mai bine, dar simt o durere mica daca inghit, am fost la ORL si am primit tratament cu bioparox, picaturi nazale, inhalantdar nu am simtit nici o inbunatatire.Am si un mic nodul tiroidian sub observatie si tratament, dar medicul curant mi-a zis ca simtomele pe care le-am descris nu au nici o legatura cu tiroida.Am si cardiopatie ischemica sub tratament si mai rar noaptea ma trezesc cu reflux gastrointestinal
0
05-11-2012, ora 22:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pt. ana maria
depinde ce varsta ai... dar cred ca f. multe persoane te invidiaza pentru aceste kg.
nu kg sunt problema... ci starea decsanatate a tractului digestiv.

pt. imaghiar

tre sa cumparati un aparat de aerosoli
sa citit toate sfaturile de pe forum legate de reflux, regim alimentar, tratament local cu inhalatii, gargara, aromoterapie..s.a
0
14-11-2012, ora 17:59
Mirela Iuciuc
Nu este medic/terapeut
Mirela Iuciuc
Buna ziua, sotul meu a fost diagnosticat cu cancer la colon, a operat, si dupa operatie a facut radioterapie de la care a ramas cu o tuse seaca, care nu raspunde la, , fluconazale teva"recomandat de dr de familie.A facut si un exudat unde i s-a zis ca ar fi o ciuperca, v-am scris in speranta ca poate ne puteti ajuta d-voastra cu un sfat.Are 10 luni de la radioterapie si 7 luni de la chimioterapie.Va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum afectează co-infecţiile coronavirus, virus sinciţial respirator şi rinovirus copiii
  • Nivelul de activitate fizică - invers proportional cu numărul de zile de infecții ale tractului respirator superior la copii
  • Infecțiile respiratorii înainte de vârsta de doi ani pot crește riscul de deces din cauza unei boli respiratorii la vârsta adultă
  •