Fetita de trei ani jumate - mictiuni f dese

19-07-2011
elena baisan
Nu este medic/terapeut
elena baisan
Buna seara! Am si eu pb cu fetita de trei ani si jumatate.. De cateva zile imi spune ca o doare burtica, nu tot timpul, si am vazut ca ieri si azi a mers f f des la baie.Acum trei zile s-a trezit noaptea din somn tipand ca o doare f tare burtica, si avea crampe abdominale f puternica, ca nu mai putea vb de durere. A re si cearcane dar nu f pronuntate! Ce analize trebuie sa fac si unde trebuie sa merg?
Va multumesc anticipat!
6 comentarii
0
19-07-2011, ora 10:59
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
daca are cearcane si plange si o doare burtica are viermisori
recoltati scaunul si duceti-l la analize
in perioada asta copii fac oxiorii care se ia din gradini parcuri si chiar de la copii cu care se joaca!!
0
19-07-2011, ora 12:17
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
mergeti cu copilul la medicul de familie, faceti analize de sange, urina si scaun.dupa aceea vazand si facand. nu se poate pune un diagnostic cert pe forum, noi suntem doar cu sfaturile.multa sanatate.
0
20-07-2011, ora 19:24
nekunoskuta
Nu este medic/terapeut
nekunoskuta
Sincer, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar peste 3 saptamani voi deveni mama si nu cred ca voi astepta "cateva zile" pana sa ajung la medic in asemenea caz! Scuze daca am deranjat!
0
20-07-2011, ora 20:55
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
cam ai dreptate, nastere usoara si un copil sanatos si cuminte.
0
20-07-2011, ora 21:06
elena baisan
Nu este medic/terapeut
elena baisan
Asa e usor d e vorbit, dar cand esti in alta tara si mergi la urgente de unde te intorci fara nici un diagnostic si nu poti decat la medicul de familie sa faci niste analize...care de obicei ies bune. eu nu as mai judeca !!!! Aici nu e ca acasa !!! Medicii sunt f f superficiali!!!
0
20-07-2011, ora 22:33
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
imi pare rau, dar cum sa va sfatuim de aici??nici n-am stiut ca nu sunteti in tara si nici nu stiu cum functioneaza sistemul medical acolo.ar trebui facute niste analize, asa cum v-am spus, si dupa sa le vada medicul de familie, sa stabileasca un diagnostic.multa sanatate si vedeti cum faceti, ceva are fetita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce urinez cu dificultate?
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •