fetita mea este foarte slaba

17-05-2010
maria63
Nu este medic/terapeut
maria63
fetita mea are 7 ani si 6 luni si are numai 19 kg, nu mananca foarte mult, a fost diagnosticata cu sindromul ADHD, diagnosticata cu enurezis secundar, este foarte energica, foarte vesela, doarme foarte bine noaptea, dar prezinta cearcane la ochi as dori un sfat ; medicii care au vazut-o au spus sa nu-mi fac probleme pentru ca este slaba asa este felul ei, daca cineva s-a mai confruntat cu asemenea probleme rog sa-mi dea un sfat
2 comentarii
0
19-05-2010, ora 12:37
dobre dorina
Nu este medic/terapeut
dobre dorina
buna MARIA, sunt si eu mamica de fetita(acum are 15 ani), dar si ea a fost si este slaba de cand o stiu. Nu mi-am facut probleme, nici eu nu sunt prea voinica, decat in momentul cand au inceput sa o doara oasele(la incheieturi, maini si picioare).Am mers la mai multi doctori care mi-au spus ca este sanatoasa, ca este slaba pt varsta ei(cam tot atatea kg la 7 ani)si ca durerile au aparut deoarece nu asimila calciu f bine. Am ajuns chiar si la Bucuresti la sp. Vasile alexandrescu la o doctorita endocrinolog care mi-a dat sa urmez timp de 6 luni cu vitamine(nu mi-i le mai aduc aminte bine, decat pe vitamax si supradyn) si daca nu este nici o schimbare sa merg in toamna sa o treaca pe tratament hormonal.Bineinteles ca nu a fost mare diferenta, dar nici nu m-am mai dus pt ca m-am interesat si am aflat ca daca il urmez e posibil ca la maturitate sa se ingrase foarte mult.Acum la 15 tot slabuta este, dar i-a venit si menstruatia si a mai pus pe ea(pt ca am uitat sa-ti precizez ca si aceasta perioada aduce schimbari).nu stiu ce inseamna sindromul ADHD, si ea avea cearcane cand si cand, dar am descoperit ca erau de la giardia
0
05-09-2011, ora 12:05
holyholy
Nu este medic/terapeut
holyholy
Exista aparatul REFLEXOGEN ANTIENUREZIS brevetat de inginerul roman Ioan Holom, care trateaza cu succes aceasta boala. Detalii puteti gasi pe google VIDEO inginerul Ioan Holom
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul