fibriogenul 574

30-09-2013
Teodora Cristea
Nu este medic/terapeut
Teodora Cristea
Buna ziua,
Sunt Teodora Cristea, am 51 ani si in urma analizelor de singe s-a depistat ceva probleme cu glanda tiroida T4=7 si fibriogenul 574. De fapt am mers la medicul de familie pentru tensiune arteriala oscilanta cind 11, 8 cu 8, 6; cind 15, 6 cu 8.7 si un fel de ameteala si o apasare cerebrala.Mentionez ca nu am luat pina acum nici un fel de tratament privitor la tensiune arteriala sau o alta boala.Medicul de familie mi-a recomandat investigatii de specialitate la :
neurologie, endocrinologie si oftalmologie.
Va rog sa-mi spuneti, pentru aceasta ameteala, daca recomandarile facute de medicul meu de familie sunt in regula si care ar trebui sa fie primul pas pe care sa-l urmez.
Va multumesc
3 comentarii
0
30-09-2013, ora 20:11
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
incepeti cu dr endocrinolog
sa inteleg ca NU aveti tratament pt tiroida?

sanatate
0
01-10-2013, ora 10:06
Teodora Cristea
Nu este medic/terapeut
Teodora Cristea
Va multumesc foarte mult, nu nu am nici un fel de tratament pentru nici o afectiune posibila
0
27-12-2013, ora 20:07
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Buna seara ! Pentru cei care se confrunta cu situatii de genul celei descrise, cu valori crescute ale fibrinogenului, vreau sa le spun urmatoarele: valorile crescute ale fibrinogenului se asociaza cu un risc crescut de boala cardiovasculara aterosclerotica, cum ar fi infarctul miocardic si accidentul vascular cerebral. Fibrinogenul este factorul I al coagularii.
De aceea eu as incepe cu un consult cardiologic si in functie de rezultatul la acest consult ar rezulta care sunt pasii urmatori. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.