fiere de par pe sani, de vreun an sau doi

10-05-2007
paula2906
Nu este medic/terapeut
paula2906
De vreun an-doi au inceput sa imi creasca fire de par pe sani.am inceput de le luam cu penseta...si tot asta fac si acuma...dar mai cresc sub piele si totusi se vad...si cresc f repede...nu mai stiu ce sa fac...mi-e si rusine..dar nu am la cine sa zic...va multumesc!
4 comentarii
0
11-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Inainte de a recurge la un tratament ar fi bine sa fiti examinata de un medic endocrinolog pentru a stabili daca nu aveti un dezechilibru hormonal.
0
08-08-2007, ora 00:00
paula2906
Nu este medic/terapeut
paula2906
Am fost la endocrinolog si am descoperit ca am probleme cu tiroida.mi-a dat sa fac un tratament, nu am apucat inca sa il fac.dar de problema asta (ca mai mult pt asta m-am dus) a zis ca nu e cine stie ce...adica ea era mai mult "alarmata" ca am probleme de la varsta asta cu tiroida.a zis ca dupa tratament poate mi se regleaza si menstruatia si sa merg peste doua luni la control.oare ar fi putut fi din cauza de la tiroida, si ca dupa acest tratament sa nu mai am asa probleme?de dezechilibru hormonal nu a zis nimic. va multumesc!
0
09-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu sunt de specialitate, insa problema cu firele de par este sigur in legatura cu tulburarile de ciclu. Nu pot spune daca sunt in legatura si cu tiroida.
0
16-09-2007, ora 00:00
paula2906
Nu este medic/terapeut
paula2906
Am terminat tratamentul...poate m-a ajutat cu tiroida...ca in rest..tot asa:( nu mai stiu ce sa fac...nu stiu la cine sa apelez...:)si nu stiu nici daca s-ar rezolva problema definitiv.ma afecteaza f mult chestia asta. oricum va multumesc mult pt ajutor!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • Felul în care oamenii și-au pierdut părul corporal
  •