fimoza... Se poate ca in timp sa se remedieze?

20-11-2007
nona
Nu este medic/terapeut
nona
Baietelul meu are fimoza (are pielicica lipita doar intr-o parte). Medicul ne-a sugerat sa ne gandim la taiere, pentru ca este o procedura foarte usoara. Se poate ca in timp sa se remedieze ? Nu as vrea sa il chinuiesc degeaba, avand in vedere ca in ultimul timp am tot facut injectii, vaccinuri... Este un pic speriat de doctori
3 comentarii
0
20-11-2007, ora 00:00
picollyy
Nu este medic/terapeut
picollyy
draga nona, si eu am asteptat sa se remedieze "de la sine" asa cum citisem prin unele reviste, dar pana la urma am ajuns tot la doctor. Si eu am vrut sa evit dar iti pot spune acum ca procedura este intr-adevar destul de usoara. Cateva zile 2-3 il ustura putin, atat. Va doresc sanatate.
0
20-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Nu este neaparata nevoie de circumcizie.Medicul il poate decalota printr-o procedura foarte usoara, aproape nedureroasa, nesangeroasa si de la care nu trebuie sa va panicati.Cele mai bune rezultate le veti obtine daca va adresati la un chirurg pediatru.Aceasta procedura se face la cabinetul medical si fara anestezie dupa care in primele 24 ore puneti comprese cu rivanol rece si ii dati sa bea multe lichide.Aceasta este forma corecta de a trata afectiunea copilului dv.
0
20-11-2007, ora 00:00
nona
Nu este medic/terapeut
nona
Multumesc mult pentru raspunsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •