firisor de sange in saliva

11-07-2012
dei dei
Nu este medic/terapeut
dei dei
buna ziua, sa spun pe scurt ce probleme am, de cativa ani ma confrunt cu o faringita care ma deranjeza, am si amigdalita cronica si peste doua sapt imi scot amigdalele la recomandarea medicului orl.
Prin ianuarie am avut amigdalele inflamate si am facut tratament cu antibiotic intre timp intr-o dimineata cand m-am trezit si mi-am curatat gatul am scuipat sange dar nu mult, dupa aceea am fost la raze la plamani care au iesit bune, gastroscopie din care reiese reflux biliar, inapoi la orl, exudat faringian din care reiese candida, analize de sange toate bune, dar gatul imi da batai de cap, acum cateva zile am fost la medicul orl sa ma programez pt operatie, m-iam facut a
nalizele de sange TOATE bune VSH 12 4-20 mm la ora, doar, ASLO 400, PROTEINA C reactiva pozitiv.
M-a consultat sa uitat si la laringe la insitentele mele pt ca ma sperie un cancer la gat, a spus ca nu e cazul, dar azi dimineata tot asa am tras din gat si din nas si am scuipat cu firicele de sange, din ianuarie nu am mai patit pana acum. Sunt speriata cancerul se vede la control cu oglinda ?, poate e mai adanc si nu se vede, am 28 de ani si am fost fumatoarea, le-am lasat pt ca ma ustura gatul de la ele.Va multumesc.
1 comentarii
0
05-06-2014, ora 13:41
colindeata
Nu este medic/terapeut
colindeata
Ai rezolvat problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.