Fistula perianala operata cu fire seton

19-04-2018
Mirela53
Nu este medic/terapeut
Mirela53
Buna ziua. Doresc sa adresez o intrebare domnilor doctori chirurgi care raspund pe acest forum. Am 53 de ani, de o saptamana am suferit o intervenție chirurgicală sub anestezie generala de hemoroidectomie, polipectomie, cura fistulei perianale cu fire seton. M-am simțit f bine dupa operatie asa ca a doua zi mi-au scos tubul si M-am externat urmand ca tot la 5 zile sa merg la d-na dr care m-a operat pt a strange firele .Am fost alaltăieri si voi mai merge luni. Problema mea este ca injectia cu xilina nu a avut efect si am avut dureri f mari cand a strâns firele chiar daca a durat cred doar câteva secunde, era sa leșin de durere. Probabil xilina nu a avut efect va rog sa-mi spuneti daca in acest caz se poate folosi lidocaina sau altceva pt ca mi- f groaza de următoarea strângere de fire care va fi luni 23 apr. Va multumesc anticipat pt răspuns, accept mai multe raspunsuri sau variante.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul