Fisura Bazin - gravitate si indicatii

20-10-2011
teodron
Nu este medic/terapeut
teodron
Buna ziua,

Am fost implicat intr-un regretabil accident rutier soldat cu o victima. Am fost cu dansa la spital imediat si acolo radiografiile au fost interpretate ca necontinand niciun indiciu negativ. Acest fapt s-a petrecut pe 17.10 a.c. Pe 19.10, victima a revenit cu rezultate noi in care diagnosticul era 'fisura de bazin'. Dumneai nu doreste spitalizare si continua sa mearga in continuare la serviciu, ceea ce ma ingrijoreaza in mod evident, nu numai din cauza situatiei mele criminale. Va rog frumos sa imi spuneti daca este bine sa insist pe langa dansa ca totusi sa ramana la pat sau sa mearga sa se interneze deoarece nu sunt sigur ca acest lucru o va ajuta cumva. Daca dansa nu se trateaza si situatia i se agraveaza, eu voi risca o pedeapsa substantiala. Precizez ca sunt dispus fara dubii sa ii platesc ingrijirile medicale si orice daune morale.. Problema este convingerea victimei sa urmeze o perioada de repaos. Dumneavoastra ce recomandati si cat de grav ar putea fi, totusi, acest caz?

Cu sincere multumiri!
3 comentarii
0
20-10-2011, ora 14:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Pana-ti raspunde un medic,
iata un sfat:
mergi personal si vb. cu medicul care a consultat-o si afla cat de grava e situatia dumneaei.
DACA e de rau...roaga-l sa insiste dansul- pt. a se interna.
DACA e de bine, lasa problema asa...nerezolvata.
Toate cele bune..
0
20-10-2011, ora 14:10
teodron
Nu este medic/terapeut
teodron
Multumesc frumos pentru raspunsul dvs!
0
20-10-2011, ora 20:02
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Ai citit si mesajul privat CE ti l-am trimis?!?
..doar o confirmare..
Cele bune,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: