Flegma in gat

04-04-2009
daniela_frt
Nu este medic/terapeut
daniela_frt
Buna seara dl. Doctor. De ceva vreme am o secretie, nu stiu exact cum sa ma exprim, este ca si o flegma in gat care este foarte deranjanta. Inghit destul de greu. Am mai citit discutii de pe forum cum ca ar fi o infectie netratata. Eu mi-am facut acum o jumatate de an un control la ORL, mai mult pt niste probleme la nivelul urechii. Atunci mi s-a spus ca am si o mica deviatie de sept si mucoasa nazala inflamata(sau ceva de genul). Am facut tratament cu picaturi, inhalatii. In legatura cu gatul mi s-a spus ca este totul in regula. Oricum nici eu nu am specificat nimic despre aceasta flegma din gat. M-as bucura foarte tare daca m-ati indruma sa stiu ce fel de analize trebuie sa imi mai fac, pt ca ma deranjeaza foarte tare. De foarte multe ori mi se pune acolo in gat si parca imi si ingreuneaza vorbirea si am observat ca atunci cand sunt obosita mai tare ma deranjeaza. Va multumesc anticipat! O seara placuta!
4 comentarii
0
06-04-2009, ora 23:09
daniela_frt
Nu este medic/terapeut
daniela_frt
Multumesc!
0
19-06-2009, ora 11:55
anonim13
Nu este medic/terapeut
anonim13
E de la deviatia de sept, si mie mi se intampla la fel.Nu prea ai ce face numai sa te operezi.
0
21-10-2009, ora 22:45
mimilomnasan
Nu este medic/terapeut
mimilomnasan
Buna seara dl. Doctor. La fel ca toata lumea ma confrunt cu aceeasi problema.FLEGMA.dar spre deosebire de ceilalti la mine a inceput totul de la aerul conditionat din masina, cand afara erau peste 30 grade, in drum spre Buc. De atunci [ in general in perioada rece ] am probleme, mai ales seara sau cand beau ceva putin mai rece dar numai seara , in timpul zilei . nu. La fel mi se intampla si cand vin de afara [de la rece ] si intru la caldura. Mi se pare totul f.f. diferit de celelalte persoane.puteti sa-mi spuneti despre ce e vorba ????? Va multumesc.
0
26-10-2009, ora 23:09
aym
Nu este medic/terapeut
aym
Eu nu stiu daca ne raspunde un cadru medical sau vorbim noi intre noi.Si eu am asemenea probleme: ragusala si parca am ceva in git care ma face sa-mi "dreg " vocea inainte de a vorbi. Am fost la Cluj la doctor si mi-a spus ca e o ciuperca, micoza.Am facut tratament dar in zadar.Am si o usoara secretie in urechi iar in nas tot fac herpes sau nu stiu ce poate fi. Sa stiti ca multe persoane cunosc cu astfel de probleme.Incerc sa ma mai duc o data la medic dar chiar daca e privat nu prea sint seriosi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: