Flegma lipicioasa intre gat si nas, dificultate respiratorie

11-01-2018
Anavarga97
Nu este medic/terapeut
Anavarga97
Buna ziua, de ceva timp respir foarte reu, am senzatia ca nu imi ajunge destul aer. Am un fel de flegma care se plimba intre gat si nas, imi infunda nasul si cateodata si urechiile( am si mancarime de urechi cateodata) de multe ori imi iese si putin sange din nas. La fel imi vin si niste bilute albe in gura, simt ca urca in sus pe gat pana ajunge in gura, sunt ca niste boabe de orez cateodata am senzatie ca am un fir de par pe limba in fund de tot, cand stranut ma doare tare omuletul si o data mi-a iesit o biluta alba cu un firicel par o fi fostdoar o coincidenta si aveam deja firul de par in gura cand a iesit biluta? Am ora la medic dar mai e o saptamana pana atunci si sunt cam speriata, stie cineva ce ar putea fi? Rareori am si senzatie de cap infundat amoritit nu stiu ca sa explic senzatia. Am 21 de ani nu mai fumez de 1 an zile, nu besu acidulat si tin sa mentionez ca am avut si rareori msi am si anxietate. Pot avea toate aste legatura cu anxietatea?
4 comentarii
1
11-01-2018, ora 19:47
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Dacă aveți animale de companie (câini sau pisici) cu blană scurtă renunțați la ele sau evitați contactul. Fără mângâieri, pupaturi și dormit în aceeași cameră.
0
11-01-2018, ora 20:10
Anavarga97
Nu este medic/terapeut
Anavarga97
Am fost in Romania acum cateva luni unde tatal meu avea un caine, de atunci nu am mai avut contact cu animale. Poate fii ceva legat de asta? Au trecut aproape 5 luni de atunci.
0
11-01-2018, ora 21:05
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Vă recomand să mergeți la un ORL-ist. Eu cred că e o infecție mai puțin obișnuită, un mic parazit, ceva.
0
12-01-2018, ora 00:49
Anavarga97
Nu este medic/terapeut
Anavarga97
Da, si eu cred ca este un fel de infectie. Am inceput sa iau ACC dupa capul meu pentru a ameliora putin situatia si am inceput sa expectorez putin. Ceea ce este foarte ciudat e ca nu pot stranuta normal, imi iese pe gura si asta doare destul in spate la omulet. Am sa cer trimitere la ORL si am sa fac si un test de alergie. Va multumesc mult pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.