flonidanul si sarcina

27-11-2010
pysoy81
Nu este medic/terapeut
pysoy81
Buna! am dezvoltat o alergie de vreo 4 ani si tot de atunci am luat in fiecare zi Alerid cate o pastila pe zi, apoi am luat Flonidan tot cate o pastila pe zi, iar in urma unui control la alergolog si unor analize de sange oarecum neconcludente, pt ca nu au relevat nimic adica mi-au iesit negative testele :exudat nazal, exudat faringian, coproparazitologic, e coli, testele hepatice B si C, si cu toate astea manifestarile inca le am adica, mancarimi la nivelul mainilor cel mai des, inrosirea zonei sprancenelor la pensat, drept pentru care mi-a fost marita doza la 3 pastile pe zi.Acum sunt insarcinata in 2 luni, am mers la alergolog, i-am spus si mi-a micsorat doza la 2 pastile pe zi.(acum un an, un alt medic, tot alergolog, mi-a spus ca in cazul unei sarcini o sa trebuiasca sa continui tratamentul ca si pana acum pt ca nu sunt singura femeie care o sa faca copii si care are alergie, mai bine zis urticarie cronica si care ia pastile in timpul sarcinii). Dauneaza cumva fatului Flonidanul?Exista un alt medicament indicat in cazul alergiei in sarcina?Astept raspunsurile voastre!VA MULTUMESC!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul