flora modificata, test papanicolau

20-04-2010
bianca1512
Nu este medic/terapeut
bianca1512
buna ziua. Am fost la dr ginecolog si mi a luat o lama si knd mi a luat aveam o substanta alba nemirositoare, dar mai groasa si mi a dat Gynie L si Canesten ovule 2 saptamani si doua pastile deFlucoric, dandu mi diagnosticul de candida dupa cum parea substanta.Iar dupa ce am fost la citirea lamei dupa 3 zile, nu mi a iesit nici Candida, nicio boala, numai mi a zis k am flora modificata si sa imi continui tot tratamentul. Dr mi a zis k probabil mi s a modificat de la prea multe spalaturi vaginale, cu sapun likid special pt vagin, cu care ma spalam kiar si de doua ori pe zi. Am doua intrebari: knd pot sa fac sex? dupa ce termin tratamentul? nu s daunatoare ovulele acestea, pt k dr mi le daduse pt candida initial, inainte sa afle din rezultatul lamei k nu am asa ceva. La ce perioada dupa tratament pot sa fac un test Papanicolau? flora modificata ar arata k am ceva grav?adik un semn de hpv. Ma gandesc numai la acel test Papanicolau sa mi iasa bine.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Ce înseamnă celule endocervicale prezente (explicații)
  •