Foliculita

26-06-2010
Aury26
Nu este medic/terapeut
Aury26
buna ziua.se pare k multa lume se confrunta cu aceasta boala a secolului k sa i zis asa, ma gandeam k sunt singura dar se pare k nu.de 1 an sufar de aceasta foliculita si am fost la 3medici f buni in Gl, mai putin la dr.Tatu care e f ocupat si greu se intra la el si nu mereu da randament trat lui.ideea e k fiecare medic dermatolog mi a dat alt tratatment cu toate k mi au dat acelasi diagnostic, dar nici un rezultat bun, mai grav e k mi s a agravat si mai tare si sunt disperata nu stiu ce sa mai fac.am luat si antibiotice, antialergice, trat local cu acid boric si preparat de la farmacie, apoi alt medic mi a zis sa folosesc alcool sanitar, pudra de talc si sa nu ma mai epilez cu ceara ci doar cu lama, ceea ce e graoznik sa fac asa ceva, ultimu trat a fost cu gama SebaMed f scumpe, un gel de dus si o crema-gel ptr corp si un prep de farmacie.rezultat???NIMIC.azi am fost la alt medic si mi a recomandat sa fac o serie de analize mai speciale cum ar fi:colposcopie si o biopsie ceva de genu acesta dar eu nu vad ce treaba are una cu cealalta k sa numai zik k ma r costa vreo300lei (2analize)apoi alti bani pe tratament.momentan nu am banii necesari si nu stiu dak trebuiesc facute aceste analize, si mi a prescris Skinoren si Eryfluid, pana ma decid dak fac analizele aaaaaa si mai trebuie sa fac si sedinte puva care costa 10lei sedinta si se face zilnic timp de 10 sedinte.sunt DISPERATA numai stiu ce sa fac sa scap de aceasta foliculita care m a terminat phsihic si am ajuns sa mi fie rusine de prietenul meu.Va rog AJUTATI MA.va multumesc su multa sanatate
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.