fondul de ten si acneea

04-04-2007
imane baha
Nu este medic/terapeut
imane baha
am o intrebare pt dna prof univ zbranca.sunt o fosta pacienta de-a dumneai.este un medic minunat si ii multumesc cu ocazia aceata :) vroiam sa stiu ce fonduri de ten din comert kre sa aiba acoperire mare poate sa-mi recomande tinand cont k am un ten mixt si cu acnee.dak nu poate dna dr sa-mi raspunda, poate-mi raspunde altcineva.va multumesc.imaneg
2 comentarii
0
14-04-2007, ora 00:00
bc
Nu este medic/terapeut
bc
important e sa ingrijesti corect tenul, demachere, tonifiere, hidratare..., astel il ajuti sa aiba un ritm de viata normala, si apoi sa alegi produse pt ten mixt, dar mai usor e sa te indrepti pentru produse pentru ten sensibil, au o acoperire mai larga
0
14-04-2007, ora 00:00
imane baha
Nu este medic/terapeut
imane baha
multumesc pt raspunsul dvs.consider k imi ingrijesc coresc tenul( demachiere, tonifiere, hidratare) cu produse din farmacie pt ten mixt si cu acnee.vroiam doar o recomdare de marca pentru fondul de ten kre sa aiba acoperire mare si sa fie indicat tenului meu.din pakte in farmacii aftfel de produse (gen vichy sau avene sau alte marci de incredere) nu au moste la fondul de ten si din aceasta cauza as fi vrut o recomandare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  •