forma ciudata de raceala

14-05-2009
Cosofret Ioana
Nu este medic/terapeut
Cosofret Ioana
Buna Ziua!Problema mea ar fi urmatoarea: cu ceva timp in urma adica acum vreo 2 ani am o forma ciudata de raceala care se repede la un intervat de 3 4luni la inceput nu i'am dat importanta tratand'o cu diferite medicamente usoare...paracetamol fariongosept si alte medicamente fara antibiotic...in vara anului trecut adica in 2008 aceeasi raceala...mi'am luat inima in dinti si am fost la medic mi s'au sugerat un setd e analize printre care si un exudat farinceal dar si also la exudat mi'a iesit streptococ betahemolitic de grupa A iar also undeva in jururl valorii de 300 ...mi s'a sugerat sa fac moldamin...am acceptat facand in jur de 4 flacoane..tin sa mentionez ca simpotomele racelii sunt urmatoarele: dureri de gat foarte puternice febra vreo 2 3 zile dupa care imi apara de articulatii un soi de iritatii ca sanu mai vorbesc de durerile de articulatii...Nu maiu ce sa fac pentru ca amfost cam peste tot...inclusive la dermatolog la boli infectioase si tot asa toti uitandu'se la mine cu mirare fara sa'si explice nimeni de la ce imi apar in continuare Vreau si eu un sfat pentru ca sunt cam speriata sin u stiu ce sa mai fac ...mi'e si frica sa mai iau ceva pastille pentru ca nu stiu ce efecte ar avea va multumesc
2 comentarii
0
14-05-2009, ora 14:45
taisia
Nu este medic/terapeut
taisia
La un doctor hematolog ai fost?
0
14-05-2009, ora 22:08
Cosofret Ioana
Nu este medic/terapeut
Cosofret Ioana
nu...cred ca e ultima solutie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.