Formatiune sferica in scaun

27-02-2012
Dana777
Nu este medic/terapeut
Dana777
Buna seara, vin cu o intrebare. Mentionez ca acum sunt internata in spital, dar la aceasta problema nu mi s-a putut raspunde.
De ceva timp am probleme digestive, gaze, balonari, dureri abdominale surde( Ba in stanga, ba in dreapta, ba mai sus, ba mai jos - deci tot abdomenul. Am fost deasemeni diagnosticata cu gastroduodenita, pentru care am urmat un tratament de o saptamana (adica pana azi) cu omeran si sucralfat. Deasemeni, acum o saptamana mi s-a spus, in urma unui ecograf, ca am si colecistopatie.
De ieri am inceput sa am febra, 38 - 38, 5.Aceasta mi cedeaza cu algocalmin, dar dupa cateva ore revine iarasi.
Mai mentionez ca de 5 zile am fost diagnosticata si cu traheobronsita (tusesc, ma doare in piept, mai nou s in spate).
Tot ieri am avut si un disconfort abdominal pronuntat (gaze ce se tot plimbau prin burtica), dureri surde mai ales in partea dreapta, greata, dureri de cap, oboseala si slabiciune, puls 110.
Stiu ca e un amalgam de simptome, dar nu stiu cum sa le leg una de alta. Probabil sunt mai multe afectiuni suprapuse.
Si acum marea mea nedumerire. Dimineata, dupa ce am vazut ca ma simt rau cu digestia, am zis sa ma uit nitel la scaun sa vad daca ceva nu e in regula.
Astfel, intr-un scaun de culoare normala si de consistenta mai moale decat de obicei, am gasit o bobita perfect rotunda de 1cm in diametru. La exterior de culoare galben verzuie. Am reusit sa o rup in doua si am vazzut ca in interior era alb galbuie (doar pelicula de deasupra era galben verzuie).
Am intrebat-o pe d-na dr ce ar putea fi si, din pacate nu stie.
Deasemeni, azi mi s-au facut si analize (eu nu le-am vazut, dar unele nu au iesit bine) si mi s-a spus ca ele arata o infectie, dar nu se stie unde e localizata.(acum mi se face ciprofloxacin intravenos).
Poate cineva s-a mai intalnit cu vreo asemenea situatie, sau poate cineva stie ce ar putea fi...

Sanatate multa tuturor!
Astept pareri, si, daca se poate si o parere a unei persoane avizate.
Multumesc din suflet!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici