Fost consumator, oboseala permanenta, ameteala

09-04-2017
du03
Nu este medic/terapeut
du03
Inainte de toate vreau sa zic ca mi-a trebuit ceva curaj sa ca ajung sa scriu aici, insa, simt o mare schimbare la mine si nu mai pot face fata si doresc un sfat...
Prin decembrie, eram la un prieten, acel prieten avea niste "marfa" la el..nefiind fumator de tigari..totusi m-am gandit sa trag si eu 2 fumuri din jointul lui, a fost o senzatie relativ placuta la inceput, insa problema a fost alta, mi-a creat instant dependenta(doream sa resimt acea placere zilnic)...timp de 2 luni jumate am fumat zilnic, cate 2-3 jointuri...impreuna cu un prieten, la un moment dat..am propus sa ne oprim...cand am vazut cat te tare ne-a afectat...in decembrie aveam 84 de kg...eram un om mare in toata firea, foarte puternic de fire.insa acum ma simt foarte slabit...mult prea slabit, am slabit si in greutate...
Probleme mele sunt de mai multe forme, atat psihic cat si fizic, psihicul l-am putut controla iar acum a revenit la normal(dupa ce m-am lasat, o saptamana eram varza, foarte moale, ca o leguma si nu prea puteam sa ma concentrez), insa acum sunt bine psihic, insa fizic ma simt altfel...ma simt mereu obosit, mereu mii somn, cand stau jos si ma ridic ma i-a ameteala, cand ma pun sa dorm in pat ma simt foarte rau si ametit...
Schimbarea aceasta o simt, si doresc sa fiu ca inainte..ce-mi recomandati sa fac?
1 comentarii
0
10-04-2017, ora 14:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ai somatizari de depresie si de anxietate, care sunt doua afectiuni psihice. Mergi la psiholog si daca nu te ajuta, mergi la psihiatru sa iei un tratament.
Sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.