Fractura clavicula stanga

04-06-2015
ionutzxp87
Nu este medic/terapeut
ionutzxp87
Buna ziua ! Pe data de 1 mai 2015 mi-am facturat clavicula stanga treimea medie, fractura cu deplasare.Este a 3 a fractura la aceeasi clavicula doar ca primele 2 au fost la distanta de 10 ani, Tin sa mentionez ca pana acum nu am avut niciun fel de problema cu veche fractura. Pe 1 mai mi-au aplicat orteza in forma de 8, pe 4 mai am facut a 2 a radiografie si deja segmentele erau aliniate si in contact...azi 4 iunie 2015 am facut a 3 a radiografie, segmentele sunt la fel aliniate doar ca nu se vede nici urma de calus osos. Medicul mi.a apasat cu degetele pe toata clavicula inclusiv pe fractura, nu am avut dureri si mi-a zis ca deja s-a format un calus fibros. Problema este ca mi-a zis sa mai port acest ham inca 20 de zile si sa il dau jos doar cand fac baie si nu inteleg de ce daca e format calusul si nu fac efort cu mana respectiva. Mi-a dar si un nr de tel a unui amic de al lui sa inchiriez pentru acasa un aparat de magnetoterpie :). Va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: