fractura de femur

21-09-2010
micky1603
Nu este medic/terapeut
micky1603
Am 33 ani si in urma cu un an si doua luni am suferit un accident in urma caruia am avut fractura deschisa cominutiva tip II femur stg si a fost introdusa tija de tip K.Dupa cinci luni am avut o interventie la genunchi din cauza unor probleme mai vechi care s-au agravat dupa fractura.Diagnosticul a fost:condromalacie gr II trohlee si rotula, plica sinoviala mediala suprapatelara si status post fractura.Problema este ca ma doare piciorul foarte tare atunci cand merg.Atunci cand este rece, dar si cand a fost foarte cald ma durea.Am avut si zile mai bune, dar acum nu pot sa merg fara baston si scarile nici acum nu pot sa le urc fara sustinere.Am fost acum o luna la control si medicul mi-a zis ca trebuie sa treaca cel putin un an si jumatate de la operatie ptr a -mi putea extrage tija(este lasata putin cam sus si ma deranjeaza la sold).Am facut fizioterapie si kinetoterapie fac si in prezent, iar recent am inceput sa fac laser pe zonele dureroase.As vrea si eu sa stiu daca este normal ca dupa atata timp este normal sa ma mai doara asa tare piciorul si ce as putea face in acest sens.Nici calmantele nu ma mai prea ajuta si nici nu as vrea sa abuzez de ele.Va multumesc in cazul in care imi veti da un raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: