Fractura de femur drept.

28-08-2013
dan.3s20
Nu este medic/terapeut
dan.3s20
Am fractura deschisa de femur la piciorul drept, am fost operat acum 3 saptamani si la primul control de acum cateva zile mi-a scos gipsul(de la genunchi in jos) cu un fel de bara sub calcai care nu imi permitea sa misc piciorul stanga-dreapta, mi-au scos firele si au zis ca intr-o saptamana o sa incep sa merg in carje si pana atunci sa fac exercitii in apa calda, fapt care m-a uimit, deoarece mi-au zis la inceput ca o sa am de stat la pat destul de mult la pat.Deasupra genunchiului, in parti, pun mana si imi simt tijele, si e ceva cam incomod, cateodata dureros.Cu toate astea, nu am nici o problema, doar voiam sa stiu cum mi-au fost prinse tijele, am deasupra la genunchi 2 taieturi unde cica mi-au prins capetele tijelor, celelalte capete sincer, nu stiu cum au fost prinse, dar las radiografia, poate imi puteti spune cum au fost prinse, cum pot sa misc piciorul si ce exercitii as putea face. Multumesc.

http://oi39.tinypic.com/vwr9yh.jpg
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: