fractura incompleta maleola peroniera

14-05-2016
bea77
Nu este medic/terapeut
bea77
Buna ziua.Am 39 ani SI acum 6 zile am suferit o fractura incompleta maleola peroniera.Mi s-a pus atela cu gips pans PE 3 iunie.Am SI EU csteva aspects care au aparut SI nu stiu daca sunt normale.De ieri deara ma ustira talpa piciorului f Rau SI nu stiu CE Sa Mai fac.A ziua nelamirire de 2 zile sunt ca s-a largit atela la pulpa am dat EU cu fasa elastics peste pentru a mobiliza Mai mult Dar dips in timp am simtit ustirimi f puternicr ass ca am dat-o Jos SI am lasat asa cum mi-a facut-o cei de la spiral.Asa e Mai vine ca sunt ca intra Putin aer rece SI ma Mai racorrsc Putin
EU nu calc delov PE picior ma deplasez cu csrjele la baie.As brra Sa stiu cst de strand trebuie Sa fie gipsul SI daca el s-a Mai largit dstorita desumflarii piviorului e posinil Sa se sudeze grrsit osul SI Sa apars complicatio.Ce as putea face pt a diminus acele ustirimi ingrozitoare.Va multumesc SI astept raspunsul dvs.
3 comentarii
0
15-05-2016, ora 12:33
bea77
Nu este medic/terapeut
bea77
Chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat la problema mea.N-a trecut nimeni printr-o astfel de situatie?
0
16-05-2016, ora 00:21
bea77
Nu este medic/terapeut
bea77
Noaptea ma ustura talpa f Rau.Simt ca-mi clocoteste talpa.Va rog ajutsti-ma cu un sfat CE Sa fac.atela cu gips s-a largit CE trebuie Sa fac.e normal Sa stea larga.
0
16-05-2016, ora 23:01
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Raspunsul este foarte simplu: gipsul trebuie examinat direct, eventual chiar schimbat.
tratament un unguent o crema
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul