Fractura metatarsian 5

02-02-2018
AliAlessia
Nu este medic/terapeut
AliAlessia
Am avut o atela gipsata din data de 11.12.2017, si am dat-o jos in data de 29. 01.2018 dar am dureri groaznice de calcai.Spuneti-mi este normal sa ma doara asa de rau, totus a trecut aproape o saptamana si nu ma lasat durerea si ce trebuie sa fac, tratament, exercitii, etc?Va multumesc anticipat
1 comentarii
0
02-02-2018, ora 20:54
CatincaR
Nu este medic/terapeut
CatincaR
Hahaha, exact la fel am patit si eu in urma cu multi ani, dar n-am facut legatura! Stiu precis ca am avut fractura de deget de picior, pe atunci se punea piciorul in gips pana deasupra genunchiului, aveam apartamentul nou in finisare cu muncitori si mergeam zilnic sa supervizez lucrarile. Dupa ce mi-am dat gipsul jos si dupa ce m-am mutat, am avut dureri sacaitoare de talpi si mai ales spre calcaie-eu le pusesem pe seama pardoselii mult mai reci decat in vechiul apartament si pe seama faptului ca din cauza mutatului, stateam mult in picioare muncind. De durat, cred ca au durat cateva luni, dar apoi, gata. Sunt ani de atunci, nu mi-au mai revenit. Nu, n-am facut nimic atunci, ma mai masam, dar nu stiu cu cat folos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: