fragmente in urina

01-12-2007
danion79
Nu este medic/terapeut
danion79
Buna ziua.Acum o luna am fost diagnosticat cu diverticulita sigmoidiana Hinchey 1 B si urmez tratament cu Ciprinol si Metronidazol cate 500 mg/12 ore, precum si analgezice si regim alimentar.De cca 10 zile insa, am inceput sa urinez tulbure, cu fragmente de forma unor minusculi viermisori.Am facut sumar de urina si am urmatoarele: URINA-pH 7, densitate 1005, eritrocite 250/nL, proteine 30 mg/dl, leucocite 500/nL, restul compusilor negativi. SEDIMENT- leucocite-FOARTE FRECVENTE, hematii-FRECVENTE, cil.hialini-FRECVENTI, restul compusilor din sediment absenti.Va rog din suflet sa imi spuneti cam ce ar fi? Am trimis si fragmente la anatonie patologica pt ex si astept raspuns.Va multumesc din suflet.
2 comentarii
0
02-12-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Cand aveti raspunsul sa mi-l comunicati.Modificarile se datoreaza, in parte, tratamentului.
0
02-12-2007, ora 00:00
danion79
Nu este medic/terapeut
danion79
Va multumesc.Am uitat un amanunt, in timpul tratamentului din spital si apoi acasa, mi s-a spus sa aplic pungi cu gheata pe abdomen pt a reduce inflamatia datorata diverticulitei.Insa, m-am gandit, nu cumva si aceasta gheata aplicata a afectat si vezica urinara in vreun fel? Pentru ca aceea ar fi zona unde am stat cu gheata, in dreptul vezicii urinare.Cand voi avea rezultatul, vi-l voi comunica.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.