Frecvent gust de sange in gat!

11-12-2008
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Aproape tot timpul am un gust de sange in gura provenind din gat, mentionez ca uneori cand imi trag nasul imi apare sange in mucus iar in sputa deasemenea.Pe langa acestea simt frecvent o jena la inghitire si cand respir, mai ales noaptea.Ce poate sa fie?
2 comentarii
0
13-12-2008, ora 16:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Fa-ti analizele in care sa intre si probele hepatice si mergi la un control la ORL.Numai bine!
0
16-12-2008, ora 02:08
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua mi-am facut analizele de sange, eco, copro, urocultura iar pt ficat mi-am facut tot inclusiv pt hepatita C si mi-a iesit totul ok in limite normale.Exudatul mi-a iesit deasemenea negativ, poate ar fi trebuit sa spun sa imi ia secretie si din nas deoarece mi s-a depistat acum cativa ani in gat stafilococ auriu iar de atunci sincer tot mai rau m-am simtit.De doi ani incoace pe langa simptomele de mai sus am si mancarimi in gura (gingia e cea mai afectata si umflata), nas, urechi si pe decolteu si spate mi-au aparut niste bubite mici care nu imi mai trec sunt frecvent acolo, uneori ma mananca dar am aproape tot timpul o senzatie de opareala in zonele unde sunt acele bubite.Sa nu zic ca in ultima vreme ma simt aproape tot timpul obosita cumva extenuata si trebuie sa dorm mult mai mult decat de obicei iar cand dorm dorm foarte adanc si ma trezesc cu dureri de cap.Deasemenea am si dureri abdominale in special in partea stanga sub coaste.Am fost la 3 medici ORL si fiecare mi-a zis altceva, am sa incerc sa ajung saptamana asta la ORL daca reusesc pt ca se apropie sarbatorile si isi iau liber.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.