frecventa masturbarii

24-12-2011
yaminoouja
Nu este medic/terapeut
yaminoouja
buna dimineata! sunt baiat 21 ani, momentan neimplicat intr-o relatie, si ma masturbez din cand in cand. daca sperma contine ce contine, acum de curiozitate intreb: cam care ar trebui sa fie frecventa masturbarii de exemplu intr-o saptamana fara sa afecteze sistemu imunitar ? multumesc
5 comentarii
0
25-12-2011, ora 04:56
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate dle yaminoouja, frecvenţa masturbării într-o zi, o săptămână, o lună, un an şi o viaţă, ca dv. să nu experimentaţi niciun fel de afectare, de nicio natură, trebuie să fie de 0 ori, adică nu trebuie să vă masturbaţi niciodată. Masturbarea este nocivă din toate punctele de vedere, chiar şi doar practicată o singură dată în viaţă.
Ştiu că ceea ce v-am scris, poate, vi se va părea a fi exagerat, chiar anormal, dar acesta este adevărul. S-ar putea să primiţi şi mesaje de genul: "stai liniştit, masturbează-te cât vrei, că totul va fi bine" sau "nu te masturba mai mult de 2 ori pe săptămână, pentru că...", de la useri simpli sau chiar de la medici, eventual psihologi, care vă vor aduce sau nu "argumente" bazate pe "studii" de sexologie sau pe propria experienţă a dânşilor. Eu vă spun din start că studiile respective sunt făcute de nişte minţi murdărite în/cu/de noroiul imoralităţii şi/sau de nişte experienţe care nu ar fi trebuit niciodată să apară şi să se acumuleze.
Sunteţi liber, faceţi ce doriţi, eu doar v-am scris propria mea părere 100% obiectivă. O puteţi ignora, la fel de bine cum o puteţi pune şi în practică.
Crăciun fericit şi la mulţi ani cu/în lumină, armonie, iubire şi prosperitate.
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Toate cele bune,
Mr. Nick
0
25-12-2011, ora 14:07
mutzibutzi
Nu este medic/terapeut
mutzibutzi
eu tias sugera sa ti gasesti o prietena ; masturbarea o faci deoarece iti lipseste sexul
0
25-12-2011, ora 19:46
yaminoouja
Nu este medic/terapeut
yaminoouja
nu deci eu chiar nu vreau sa imi gasesc o prietena da? m-am despartit si vreau sa stau singur o perioada da, multumesc,
si domnu nick te rog sa te abti. multumesc
0
26-12-2011, ora 02:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate dle yaminoouja, mă abţin ;)
Am scris tot ce am avut de scris. Cine are ochi să vadă şi cine are minte să ia aminte, dacă doreşte!
Îmi cer iertare dacă v-am supărat/deranjat/ofensat cu ceva.
Cu iubire creştină şi respect,
Mr. Nick
0
15-09-2023, ora 16:18
Lupul singuratic
Nu este medic/terapeut
Lupul singuratic
Domnule Nick vă rog să îmi răspundeți în cât timp îți revi dacă nu te mai masturbezi pe mine ma afectat fizic și psihic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •