Frenul putin rupt

29-03-2011
Dragoselu91
Nu este medic/terapeut
Dragoselu91
Am intretinut relatii sexuale cu prietena mea prima data precizez cu prezervativ n-a fost nici o problema, a 2-a ora am facut dar fara si atunci a aparut pe fren o mica taietura, am continuat sa fac dragoste si la fel la fiecare contact ata se crapa in acel punct, am stat 2 saptamani jumate sa se vindece am facut-o cu prezervativ (precizez ca de cand am facut-o atunci fara in rest tot timpul numai cu prezervativ) nu s-a rupt, dar in schimb astazi iara a cedat ce sa fac ca inebunesc s-a rupt deja de 4-5 ori ?
2 comentarii
0
29-03-2011, ora 16:45
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
La inceputul vietii sexuale ale oricarui adolescent se rupe frenul fie fortat fie cate putin in cateva etape. Poate fi o durere nesemnificativa, dar sunt si cazuri cand durerile depasesc limita acceptabilului si atunci se ajunge la medicatie. Uneori frenul ramane in forma sa initiala pe parcursul intregii vieti. Este un capitol individual pentru fiecare. Cu frenul rupt sau taiat nu exista dureri si igiena se pastreaza mai usor. In caz ca nu este rupt pana la capat si este deranjant, ar fi bine sa ajungeti la un doctor care o sa intervina cu o mica incizie. Reabilitarea dureaza cateva zile si astfel este o problema eliminata.
Multa sanatate.
0
29-03-2011, ora 20:45
Dragoselu91
Nu este medic/terapeut
Dragoselu91
multumesc maine o sa ma duc la un medic urolog si o sa va spun ce am mai facut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.