frica de sex

07-08-2007
gabbby
Nu este medic/terapeut
gabbby
buna, as avea si eu o intrebare:am eu vreo problema de ordin medical sau e ceva normal la femei, faptul k partenerul are dificultati in a ma penetra?, adik nu am "lubrifiant"natural, nu pre stiu cum sa ii zic, aproape tot timpul e nevoie d stimulare prin sex oral., iar cu prezervativ e si ma igreu.ma simt chiar jenata sa incep o relatie sexuala din aceasta cauza.sper sa imi spuneti solutia.va multumesc anticipat pt raspuns
4 comentarii
0
08-08-2007, ora 00:00
gabbby
Nu este medic/terapeut
gabbby
chiar am vb serios, as vrea sa ma ajute cineva.
0
08-08-2007, ora 00:00
madalina_popescu
Nu este medic/terapeut
madalina_popescu
ai mai multe variante...una dintre ele ar fi un lubrifiant cum ar fi Durex(care e foarte bun si cel verde iti da super senzatii:)) ), iar alta ar fi sa incerci sa existe mai multa relaxare si preludiul sa dureze mai mult.Totul este de natura psihica.
0
08-08-2007, ora 00:00
gabbby
Nu este medic/terapeut
gabbby
mersi pt.raspuns.tocmai d asta imi era frik sa fie de natura psihica, dar e ciudat k d f multe ori eu sunt cea care vrea si tot aceeasi probl apare.
0
15-08-2007, ora 00:00
madalina_popescu
Nu este medic/terapeut
madalina_popescu
nu se stie decat dupa extirpare cand se face examenul pentru stabilirea acestora daca sunt maligni sau beligni.dar ca nodulul de tiroida sa fie malign se intampla foarte rar.si eu sunt in aceeasi situatie si sunt programata pentru operatie pe data de 7 ianuarie.daca mai afli ceva in acest domeniu te rog scrie-mi -.multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul fobiilor cu o metodă bazată pe inteligența artificială
  • Frica de păianjeni, diminuată cu ajutorul realității augmentate
  • Terapia prin expunere adresate unei fobii poate avea efect și asupra unei fobii din altă sferă
  •