frigiditate?

27-04-2009
szab
Nu este medic/terapeut
szab
buna!am 20 d ani si am o problema in ceea ce priveste viata mea sexuala!mi am inceput viata sexuala la 17 ani si timp d 2 ani am avut acelasi partener !nu am simtit nimic ! acum am alt prieten si la inceput park park ceva.dar in cele din urma nimic:| oare din ce cauza nu pot avea orgasm ?? ce pot face sa fiu si eu normala?
5 comentarii
0
27-04-2009, ora 12:57
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Frigiditatea primara poate fi de cauza medicala (o minoritate dintre cazuri) sau de cauza psihologica (majoritatea). Totusi, este bine de inceput cu eliminarea unei cauze medicale, printr-un consult general si, posibil, cateva analize foarte simple.
0
27-04-2009, ora 13:01
szab
Nu este medic/terapeut
szab
si unde pot merge sa fac analize chestii din astea??? dar medicamente asa ceva nu exista???
0
27-04-2009, ora 16:06
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
gandeste-te ca la 17 ani erai aproape un copil, poate te maturizezi mai greu.
Daca va iubiti mult veti depasi aceste probleme cu timpul.
Este bine sa tii cont si de parerea domnului doctor.
Numai bine
0
28-04-2009, ora 09:58
danabv
Nu este medic/terapeut
danabv
poti mege la un ginecolog, el iti va face evaluarea de care vorbea dl dr Dragomir. Medicamente exista, dar ele trateaza efectul, nu cauza, asa ca e mai bine sa mergi la medic.
Numai bine!
0
21-02-2023, ora 19:14
Dorina7474
Nu este medic/terapeut
Dorina7474
Buna ziua! Am 48 ani si de 3 ani sunt la menopauza. Acest lucru mi-a afectat foarte mult viata sexuala. De cand sunt la menopauza nu simt deloc nevoia de sex si fffffoarte rar se intampla sa simt placere. Ce pot sa iau sa fiu iar ca inainte?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: