Fum inghitit

06-07-2012
Ralu16
Nu este medic/terapeut
Ralu16
Am 15 ani si fumez de 2 ani dar foarte rar [ o data la o luna/doua ], insa de o luna fumez in fiecare zii si inghit fumul. Este vreun pericol ? Si de ce cateodata nu pot resira ? E normal ? Va rog sa ma ajutati
3 comentarii
0
06-07-2012, ora 11:28
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Ralu...incearca si lasa-te de fumat, cu timpul vei avea probleme grave de sanatate.probleme pulmonare, ti se vor ingalbeni dintii, degetele.asa ca te sfatuiesc sa ai grija, esti tanara..., este pacat.
0
06-07-2012, ora 14:03
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Si eu sunt de acord cu vasi. Esti mult prea mica sa fumezi!!!
ca sa nu mai zic ca la nici o varsta nu e bine a fumezi. Ai s avezi ca o sa iti para rau daca nu te lasi acum cat poti, ca nu ai sa mai poti asa curand daca nu t elai la timp.
Porblemele de la fumat sun foarte grave si ajung pana la cancer!
Deci fii buna si nu mai fuma, e pacat de tine, eu sunt c asi mama ta ca varsta si imi pasa de copii!
0
06-07-2012, ora 19:50
Dacii
Nu este medic/terapeut
Dacii
Ralu,..lasa-te de fumat.atat de putin cat e, lasa-l!Si eu am inceput la varsta ta, tot asa, putin, si de-ai sti cat de putin mi-a trebuit sa ajung la un pachet jumate pe zi...Crede-ma nu castigi nimic, nu te vede nimeni mai interesanta, in epatarea ta cu tigara...eu am fumat 20 si de ani, si cu foarte mari eforturi si bani, am renuntat.altii nu au fost atat de norocosi, si fumatori fiind nu au ajuns nici anii mei...asa ca las-o moarta cu tigara !vrei sa fii.dead women walking?:))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  • Adolescenții expuși în mod pasiv tutunului au un risc mai mare de a deveni fumători
  •