fumatul afecteaza cresterea penisului ?

21-10-2008
Black Angel
Nu este medic/terapeut
Black Angel
fumez de la 13-14 ani, destul de mult, am 17 ani aproape as vrea sa stiu daca mi-a afectat cresterea penisului sau o sa mi afecteze sau daca nu are nici o legatura, mie mi se pare la fel aproape ca acum cativa ani...
3 comentarii
0
21-10-2008, ora 08:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Baza dezvoltarii fizice a individului este ereditatea.Dar, pe parcursul vietii, intervin si o multitudine de factori in mod benefic sau nociv. Fumatul, mai ales de la o varsta frageda, asa cum ai inceput tu, afecteaza negativ buna circulatie sanguina in zona organelor genitale si nu numai, oxigenarea sangelui scade, se reduce nivelul hormonilor sexuali si poate aparea impotenta. Se stie ca fumatul creste riscul de cancer penian. Renunta la fumat, fa un sport [du-te la o sala ] si alimenteaza -te bine.
0
21-10-2008, ora 14:18
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
fumatul afectează pe foarte multe planuri organismul, mai ales dacă fumezi de la vârstă atât de tânără... şi afectează chiar şi potenţa
0
27-10-2008, ora 23:46
bogdand
Nu este medic/terapeut
bogdand
sunt tot io..am uitat parola.. sa inteleg ca afecteaza cresterea ? sau nu ? nu ma intereseaza potenta etc. ma intereseaza strict cresterea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  •