furnicaturi in talpa

25-02-2010
gabriela tigla
Nu este medic/terapeut
gabriela tigla
Buna ziua,
Am o mica problema.de 3 zile simt amorteala in talpi si furnicaturi, problema este ca aceasta senzatie persista si ziua si noaptea. Alte simptome nu am. ce ar putea fi? Ar trebui sa consult un medic neurolog sau tine de alt domeniu?

Va multumesc,
Gabriela
4 comentarii
0
25-02-2010, ora 20:30
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Aceste probleme sunt cauzate in general de depuneri pe vasele sanguine care cauzeaza o circulatie prea slaba sau de anumite toxine din sange. In acest caz va pot ajuta numai remediile naturiste sau homeopate. Oricare ramura a medicinii alopate nu are cum sa va ajute - probabil nici macar cu o diagnoza exacta. Medicamentele date in astfel de cazuri va fac doar sa nu le mai simtiti senzatiile dar va intoxifica organismul nevindecand nimic. Mergeti la un medic homepat sau naturopat.
0
26-02-2010, ora 08:13
gabriela tigla
Nu este medic/terapeut
gabriela tigla
Problema este ca aceste furnicaturi si amorteli am inceput sa le simt si pe gambele picioarelor. Aceasta senzatie de amorteala o resimt de 1 zi de la coapse in jos.cu preponderenta pe talpile picioarelor.. Exista posibilitatea sa fie hernie de disc? Mentionez ca alte simptome nu mai am.

Multumesc pentru raspunsul,
Gabriela
0
26-02-2010, ora 12:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ce conteaza ce este sau de la ce este daca le vindecati ? Daca ati sti si nu le-ati putea vindeca ce folos ar avea ?
In homeopatie exista vindecare fara daagnoza, nici macar nu se pune vrea diagnoza. In medicina clasica se cauta cauza boli cu lumanarea (cu succes sau fara succes) iar in general in ciuda diagnosticului nu exista vindecare. Des nu exista nici macar o diagnoza corecta.
Asa ca trebuie sa va hotarati ce doriti: diagnoza sau vindecare ?
0
27-02-2010, ora 16:46
chiquitin
Nu este medic/terapeut
chiquitin
Am aceeasi problema cu tine, chiar mai rau ca la mine nu sint doar furnicaturile am si dureri destul de mari din cauza herniei (am doua protuzii discale L3-L4si L5-S1 si o hernie L4-L5 )sfatul meu este sa mergi sa faci o rezonanta magnetica si daca vrei sa mergi la un homeopat decizia este a ta, dar ar fi bine sa ai un diagnostic mai intii, nu?
Sanatate si sa auzim de bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: