Gamba incordata foarte tare.

20-08-2010
cdg
Nu este medic/terapeut
cdg
Buna ziua
Ieri gamba stanga sa incordat foarte tare si a a ramas asa ore bune pana am mers la somn. Era tare si putin dureroasa, si din cauza incordarii nu mai puteam sa flexez genunchiul decat pana pe la 45grade, ma strangea pielea. Am dat cu fastumgel si acum si-a mai revenit, dar tot simt ca ma strange si nu pot flexa genunchiul complet. Acum o saptamana am avut un carcel foarte puternic de la care am ramas cu dureri vreo 3 zile, asta sa fie motivul ? Si acum 2 luni m-am trezit cu o vanataie dureroasa cam cat o palma pe aceiasi gamba. Mentionez ca nu am anemii si nu practic sport.Ce ar putea fi ? Va multumesc anticipat, o zi buna.
1 comentarii
0
20-08-2010, ora 14:49
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Cele descrise de D-voastra pot apare in zeci de afectiuni, de la unele traumatice la unele metabolice, de la unele renale (dezechilibre hidro-electrolitice) la unele neurochirurgicale, de la unele vasculare (tromboza venoasa) pana la leziuni de menisc, rupturi musculare sau ligamentare.
Fara o consultatie directa (examinare) este absolut imposibil de precizat originea suferintei.
Cu deosebita stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.