gamopatie monoclonala.! va rog un raspuns urgent

24-11-2010
mariana99
Nu este medic/terapeut
mariana99
Buna ziua
In urma cu trei saptamani si ceva mama mea in varsta de 72 de ani, acuza durere in spate si avea o respiratie greoaie, medicul de familie ia prescris antibiotic de genul augumentine, dar se simtea la fel pana cand a mers la urgenta si sa constat ca are apa la plamani si a internat o la spitalul de boli infectioase unde in urma unor analize de sange sa constatat ca are hemoglobina scazuta la 7.83.
Cat a stat internata in acest spital i s au administrat antibiotice si ketonal pentru durerea care persista in spate si persista si in momentul de fata.Dupa 10 zile i s facut o noua radiografie si medicul a spus ca sa tras apa de la plamani, dar a trimis o la spitalul judetean pentru o alta internare pentru investigatii la medicala.
In urma investigatiilor (punctie sternala, etc ) sa constatat urmatoarele diagnostice :
gamopatie monoclonala
litiaza biliara
anemie carentiala sau policarentiala nu mai stiu exact si in plus mama mea este suferinda de ani buni de parkinson si osteoporoza.
Va rog sa mi spuneti cum poate scapa de dureriile din spate pentru ca persista aceste dureri si o doare foarte tare cateodata.
Va rog sa mi spuneti cat de grava este aceasta gamopatie monoclonala pentru ca imi este frica, , ce este aceasta boala? as vrea sa stiu daca i se administreaza osseor pentro osteoporoza poate influenta negativ aceasta gamopatie monoclonala?
cat de grav este ? va rog un raspuns urgentttttttt...Multumesc anticipat!
Va rog din suflet sa mi spuneti cat este de grav
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.