ganglion inflamat? sau ce poate fi?

28-01-2008
margot_me
Nu este medic/terapeut
margot_me
Buna ziua!Ieri am simtit o durere usoara la nivelul axilei drepte si cand am palpat zona respectiva am constat k e umflata(umflatura este cam de marimea unui bob de mazare)...As vrea sa stiu dak poate fi vorba de ganglion sau este o simpla infectie aparuta in urma epilarii-m-am epilat acum cateva zile cu un aparat epilator..Va rog sa-mi raspundeti pentru k am intrat in panica..deja imif ac fel si fel de scenarii sumbre..
4 comentarii
0
28-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
mai mult ca sigur e o inflmatie a unui folicul pilos(radacina firului de par).Ganglionii sint profunzi in virful axilei si sint mari nu ca un bob de mazare
0
28-01-2008, ora 00:00
margot_me
Nu este medic/terapeut
margot_me
Merci mult! Deja ma simt mult mai bine..umflatura asta care imi da atate abatai d cap e localizata in josul axilei..sigur nu e ganglion? worried :|
0
29-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
Sigur nu e ganglion!Aplica o crema antimicrobiana de genul kanamicin si spala bine cu rivanol sau cloramina.
0
31-01-2008, ora 00:00
margot_me
Nu este medic/terapeut
margot_me
Multumesc frumos k m-ati linistit...Ideea e k umflatura nu este spre exterior ci sub piele, nu e rosie si nici purulenta..Un amic care e la medicina mi-a zis k s-ar putea sa fie vorba de o hidrosadenita..Oricum o sa merg sa ma vada un doctor..Inca o data merci!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.