ganglioni

07-05-2015
12mihai12
Nu este medic/terapeut
12mihai12
buna ziua d-nule doctor. v am scris acum cativa ani in urma despre problemele mele referitoare la acele mici bubite care apar in spatele amigdalitelor si pe amigdalite, care nu ma dor dar simt o arsura in gat dupa care dispare si reapare dupa cateva saptamani, dar acuma problema mea este alta si anume. de cativa ani in urma nu stiu exact cati sa va spun am multi ganglioni in zona gatulu si inghinali. mi-am facut ecografie si sunt mai multi mici si 2 mari, mi a spus medicul sunt de aprox 1 centimetru jumatate, eu nu ii simt chiar asa de mari dar de cand mi au aparut nu mi au mai trecut, nu ma dor tare ii simt in interiorul gatului dupa amigdalita si in oglinda pot observa doua umflaturi nu foarte mari, am perioade cand nu ii simt in gat si nu ma dor, mai mult simt prezenta lor si o mica arsura, simt ca si cum mi ar atinge ceva partea de jos a amigdalitei. vreau sa va spun ca de cand au aparut nu au mai trecut, nu am simtit ca ar creste sau as scadea in dimensiune, cat despre cei inghinali nu m au durut niciodata. mi am facut ecografie si barium la stomac si am o usoara gastrita nimic grav. am fost la medicul orl si mi am facut analize hemoleucograma si mi a iesit bine, am mai facut si analizele urmatoare citomegalovirus serologie anticorpi iig 135, 4 ui/ml 6, anticorpi toxoplasma igg 14, 4 ui/ml 1, 6, virus epstein bar anticorpi igg 1, 8 au/ml 1, 2, mi am facut aceleasi analize pentru anticorpi igm si mi au iesit bune. toate aceste analize le-am facut acum o luna. va rog frumas d-nule doctor sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac, sau la ce medic sa merg daca este nevoie, mentionez ca eu nu sunt momentan in tara. va multumesc din suflet. sanatate multa
1 comentarii
0
08-05-2015, ora 11:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
citeste ce am scrisa pe forum despre
1 amigdalita croonica cu cazeum
2 despre refluxul gastro-esofagian si cum afecteaza el faringele si amigdalele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.