Ganglioni (de marimea unui bob de fasole) in zona genitala.. tratament?

15-07-2012
andreea egri
Nu este medic/terapeut
andreea egri
buna ziua, de ceva timp imi apar buboaie in zona genitala de marimea unui bob de fasole se inroseste si daca strang scoate puroi, de cele mai multe ori se vindeca de la sine dar ramane o cicatrice urata sub forma de gaura, imi apare cate unul apoi dispare si apare in alt loc, ce poate f i si cum as putea trata?
5 comentarii
0
17-07-2012, ora 12:09
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Draga Andreea, te rog mergi la un medic ginecolog, bubita de care spui tu are nevoie de ingrijire speciala nu de tratament acasa.
0
17-07-2012, ora 17:27
andreea egri
Nu este medic/terapeut
andreea egri
am sa merg desi am sunat la medicul meu si pana in 15 august este in concediu! nu este bubitza sunt 2 buboaie mari si tari nu doare foarte tare, aproape deloc nu doare si deocamdata nu scoate puroi, doar umflat si tzeapan!! mi se facut inainte la fel dar pana la urma a ccopt si a iesit afara si a ramas cicatrice doua gaurele!! de obicei are 2 capuri si pe acolo iese !
0
17-07-2012, ora 18:17
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Draga Andreea, sfatul este sa nu mai astepti inca o luna. Te am sfatui sa te programezi la un alt medic ginecolog, daca ai posibilitatea, ce situatie ai tu acolo trebuie tratata.
0
18-07-2012, ora 08:59
andreea egri
Nu este medic/terapeut
andreea egri
Adevarul e ca cel mai bun medic e cel la care merg eu, am mai fost la unul inainte sa merg la el dar nu mi-a placut deloc de el pentru ca doar ia bani si nu explica nimic!! de o luna jumate am fost la control si mi-a luat secretia si am fost la laborator si mi-a gasit o micoza: infectia cu candida! Mi-a dat tratament o crema intravaginala si ceva pastilute, zicea ca nu e grav si nu e veche infectia adevarul e ca dupa tratament nu am mai avut probleme, problema cu boboaiele astea o am de mai mult timp insa cand am fost la control nu le am avut ca sa ii pot spune medicului desprea ele! am sa incerc la medicul celalalt azi sa mi fac o programare! sper sa ma poata primi azi sau maine pentru ca de vineri merg in concediu la mare si doar dupa am sa pot sa merg daca nu reusesc sa merg azi sau maine!Multumesc mult pentru sfat!Mi am luat deocamdata o crema pe baza de tetraciclina si eritromicina dar sper sa pot ajunge la un medic ginecolog cat mai repede!
0
18-07-2012, ora 10:03
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Draga Andreea,
este foarte important sa te vada medicul exact cand ai aceste, , eruptii" pt ca sa poata da un diagnostic. Incearca sa iti faci programare la un alt medic, sa te vada cat mai curand, chiar daca medicul tau este cel la care vei merge in continuare. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.